Niemalże każdy rodzic przed nadejściem zimy robi wielkie porządku w szafie swojego dziecka. Wielu rodzicom zdarza się to robić przed każdym kolejnym sezonem, ale zima to pod tym względem wyjątkowa pora. Niewłaściwy ubiór dziecka może bowiem przyczynić się do choroby malucha, a w najbardziej optymistycznej wersji – po prostu do jego dyskomfortu. Zależy nam, aby nasze dzieci czuły się dobrze i były zdrowe, dlatego zazwyczaj solidnie przykładamy się do zadania, jakim jest kompletowanie zimowej garderoby dla kilkuletniego chłopca.

czapki zimoweCzapka, szalik, rękawiczki

Elementy garderoby takie jak ciepła czapka, szalik i rękawiczki zdecydowanie należą do koniecznych. Większość z nas nie wyobraża sobie, żeby zimą pozwolić dziecku wyjść na dwór bez któregoś z nich. Szyja i głowa są bardzo podatne na wychłodzenie, dlatego jak najbardziej należy zadbać o ich ochronę. Natomiast zmarznięte dłonie są przyczyną dużego dyskomfortu i w żaden sposób nie sprzyjają zabawie. Taki zimowy zestaw powinien zostać wyprodukowany z dobrej jakości materiałów. W tym przypadku sprawdzi się mieszkanka naturalnej bawełny z elastanem. Na stronie https://pamami.pl/ znajdziecie czapki i szaliki wykonane z 95% bawełny oraz 5% elastanu, co zagwarantuje chłopcu ciepło i wygodę, której potrzebuje. Komplety kupicie w przeróżnych kolorach – od tradycyjnego niebieskiego po bordowy czy pomarańczowy.

Rajstopki lub kalesony

Gdy temperatura zaczyna spadać w okolicę zera stopni, warto zacząć zakładać chłopcu dodatkową warstwę pod spodnie. Są to zazwyczaj chłopięce rajstopki lub kalesony, które zapewniają właściwy komfort cieplny. Jednak, żeby spełniały właściwie swoją rolę powinny być wykonane z naturalnych, przepuszczających powietrze materiałów. Jeżeli wybieracie się do przedszkola czy w odwiedziny do znajomych, nie zapomnijcie o zdjęciu ich po wejściu do pomieszczenia. Aktywne dziecko bardzo szybko może się spocić w takim dwuwarstwowym stroju.

Spodnie termoaktywne

Na wyjątkowo silne mrozy warto zakupić dziecięce spodnie narciarskie. Chociaż nazwa wskazuje, że są to spodnie przeznaczone do jazdy na nartach, większość rodziców zaopatruje się w takie modele z innego powodu. Przede wszystkim, jest to część ubioru, która doskonale zabezpiecza pociechy przed roztapiającym się śniegiem oraz zimnym wiatrem. Na ośnieżonym chodniku łatwo o upadek, a chodzenie w mokrych spodniach sprzyja wyziębieniu. Spodnie tego typu nie pozwolą przeniknąć wilgoci do wnętrza. Poza tym, posiadają one szelki, które nie dopuszczą do tego, żeby Wasze dziecko chodziło z odkrytymi plecami.