Istnieje cała lista powodów, dla których warto karmić piersią. Po pierwsze, mleko matki to najłatwiej przyswajalny i najbardziej odżywczy pokarm, jaki możesz dostarczyć niemowlęciu. Po drugie, wspomaga ono odporność i jest elementem ułatwiającym budowanie przywiązania pomiędzy matką, a jej dzieckiem. Jednak, nie zawsze przychodzi nam ono z łatwością, a bywa też, że młoda mama po prostu jest zmęczona sytuacją ciągłej dostępności i odpowiedzialności. Każda kobieta czasami potrzebuje chwili na zadbanie o siebie oraz inne ważne sprawy. Dzięki urządzeniom takim jak laktatory marki Medela zostawienie dziecka pod opieką taty czy dziadków będzie proste, a Ty nie będziesz miała żadnych powodów, aby odczuwać z tej przyczyny wyrzuty sumienia. Okażą się też przydatne w przypadku niektórych uciążliwych komplikacji, związanych z karmieniem.

Gdy trudności pojawią się na samym początku

laktatory

Nawet, gdy już na początku ciąży przyobiecałaś sobie, że będziesz karmić noworodka wyłącznie piersią, mogą Ci w tym przeszkodzić rozmaite nieprzewidziane trudności. Wśród popularnych problemów można wymienić m.in. brak pokarmu po porodzie. Jeżeli dotyczy to również Ciebie, nie martw się na zapas. Regularnie przystawiaj dziecko do piersi, nie zaszkodzi też pobudzać ich laktatorem. W wyniku tych zabiegów produkcja mleka powinna zostać pobudzona i w niedługim czasie wyregulowana. Na innym krańcu tego bieguna leży nawał pokarmu. Tutaj także mogą okazać się przydatne laktatory firmy Medela, ale jedynie do poprawy Twojego komfortu. Po odciągnięciu części pokarmu powinnaś poczuć się lepiej, ale zbyt częste ich stosowanie prawdopodobnie stanie na przeszkodzie samoistnemu wygaśnięciu tego problemu. Zdarza się też, że pomimo właściwej ilości mleko, maluszek nie najada się, ponieważ ma trudności ze ssanie. Przyczyną tego może być krótkie wędzidełko podjęzykowe lub słabe napięcie mięśni twarzy. Podawanie odciągniętego mleka w dobrze dobranej do wieku butelce ma szansę ułatwić przyjmowanie pokarmu.

Nie tylko macierzyństwo jest ważne

Chociaż macierzyństwo jest dla wielu kobiet wyczekiwanym momentem, trudno oczekiwać żeby było ich jedynym zajęciem i odbywało się kosztem podstawowych obowiązków czy planów. Nikt nie powinien mieć do Ciebie pretensji, jeśli raz na jakiś czas wyjdziesz sama na zakupy, spacer czy pogaduchy z koleżanką. Takie proste czynności skierowane na własny dobrostan mogą wręcz pomóc Ci być lepszą matką, ponieważ zrelaksowana i zadowolona będziesz miała więcej siły i pozytywnego podejścia. Wystarczy, że przed zaplanowanym wyjściem odciągniesz odpowiednią ilość pokarmu laktatorem, a wszyscy, łącznie z maluchem, będą zadowoleni. Artykuł powstał we współpracy z https://babyhit.pl/firm-pol-1308137346-Medela.html