Zastanawiasz się nad zakupem kalesonów damskich, ale nie wiesz, które wybrać i czy będą one odpowiednie dla Ciebie? Model ten jest często mylony z klasycznymi getrami i rajstopami, więc możesz nawet nie wiedzieć, jak często widujesz w nich kobiety. Poznaj różnice między kalesonami i rajstopami i zdecyduj, które i kiedy będą odpowiednie dla Ciebie.

Kalesony w wersji rajstopowej i getrowej

Na rynku znajdziemy modne kalesony dostępne w wersji przypominającej getry lub klasyczne rajstopy, czyli, krótko mówiąc, zakrywające stopy lub nie. Wybór między tymi wariantami właściwie zależy wyłącznie od preferencji kobiety, ponieważ jeżeli chodzi o właściwości i zastosowanie to są one identyczne. Należy jednak zwrócić uwagę na fakt, że w wersji getrowej zdecydowanie częściej spotkamy modele o charakterze sportowym. Mogą to być kolorowe fasony idealne do ćwiczeń lub gładkie o właściwościach termoaktywnych. W wersji rajstopowej zdecydowanie częściej spotkamy jednokolorowe modele wykonane z bawełny lub wełny, które do złudzenia przypominają klasyczne rajstopy.

Kalesony damskie o specjalnych właściwościach

Znaczna część kalesonów doceniana jest za specjalne właściwości, jakich nie mają klasyczne rajstopy. Najczęściej spotykamy modele termoaktywne chroniące ciało przed utratą ciepła nawet w bardzo niskich temperaturach. To właśnie ta cecha powoduje, że model ten jest tak chętnie wybierany jesienią i zimą oraz kojarzony jest głównie ze sportem. Tymczasem na rynku dostępne są również kalesony damskie o właściwościach leczniczych lub też idealne dla alergików. Dużą popularnością cieszą się modele uzupełnione o naturalną powłokę antybakteryjną. Specjalistyczne produkty przeznaczone do uprawiania sportów mogą posiadać zaawansowane funkcje kontrolowanego ucisku na mięśnie, który ma za zadanie wspomaganie krążenia podczas wzmożonego wysiłku fizycznego.

Kalesony czy rajstopy — znajdź różnicę

Wizualnie trudno jest dostrzec różnicę między kalesonami a rajstopami szczególnie w przypadku modeli dedykowanych na jesień i zimę. Decydując się na zakup odpowiedniego produktu, należy jednak wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim kalesony wyposażone są w funkcję termoaktywne oraz w wielu przypadkach idealnie dopasowują się do anatomicznych kształtów kobiety. Rajstopy z kolei zdecydowanie lepiej się prezentują oraz mogą być uzupełnione o szykowne dodatki takie jak koronka, modne, pojedyncze wzory umieszczone przy kostce lub też biegnące wzdłuż całej nogi.