Wbrew ogólnym przekonaniom, wysiłek fizyczny jest potrzebny osobom cierpiącym na dolegliwości bólowe kręgosłupa. Ważne jest jednak to, aby był dopasowany do potrzeb każdego pacjenta. Wówczas poprawi się jego elastyczność, a także rozciągnięciu ulegną napięte mięśnie. W rezultacie chory będzie mógł sprawniej się poruszać, a jego kręgosłup będzie mniej dawał się we znaki niż wcześniej.

Rehabilitacja w Bielsku-Białej sprzyja leczeniu i profilaktyce licznych schorzeń, z jakimi każdego dnia muszą zmagać się pacjenci w każdym wieku. Urok tej miejscowości tkwi nie tylko w mieszczących się na jej terenie zabytkach. To miejsce, które słynie z regeneracji i terapii wielu dolegliwości. Malownicza okolica dobroczynnie wpływa na rekonwalescencję oraz powrót do zdrowia, również osobom skarżącym się na bóle kręgosłupa. Jedną z aktywności fizycznych, które są polecane przez rehabilitantów na schorzenia kręgosłupa to oczywiście pływanie. Nie tylko odciąża mięśnie nóg, ale również zmniejsza niekorzystne oddziaływanie grawitacji. W rezultacie, podczas pływania aktywnie uczestniczą wszystkie mięśnie ciała. Optymalnym stylem pływackim jest kraul oraz pozycja na plecach.

Równie polecaną aktywnością w przypadku problemów z kręgosłupem jest jazda na rowerze, która sprzyja prawidłowej rehabilitacji. Konieczne jest jednak prawidłowe ustawienie siodełka i kierownicy w takiej pozycji, aby plecy były wyprostowane. Ważnym kryterium jest również teren. Nie zaleca się bowiem przejażdżek na mocno wyboistym i górzystym terenie, gdyż wstrząsy nie są mile widziane dla prawidłowej kondycji kręgosłupa. Zaskoczeniem dla niektórych może być fakt, że w podejmowanej rehabilitacji dyscypliną mile widzianą jest jogging. Ważne jest, aby nadmiernie nie nadwerężać organizmu, stąd zaleca się stosowanie tzw. marszobiegu. W tym celu pierwsze 500 metrów biegniemy, aby kolejne 100 metrów maszerować. Tego typu wysiłek fizyczny z pewnością poprawi kondycję naszego organizmu, nie nadwerężając kręgosłupa.