Niechęć do chodzenia na siłownię i brak aktywności fizycznej, który za tym idzie jest coraz częstszym problemem, z którym specjaliści ze wszystkich sił starają się walczyć. Niestety, okazuje się, że takie zachowanie jest bardzo mocno zakorzenione w świadomości ludzkiej a trening personalny w domu wydaje się być z góry skazany na niepowodzenie. Dlaczego? Ludziom brakuje wiary w siebie. Wydaje im się, że skoro przez kilka ostatnich lat nie potrafili zmobilizować się do zmiany swojego życia to teraz również ta sztuka się im nie uda. Nie prawda, zawsze warto o siebie walczyć, niezależnie od tego, czy wybór padnie na siłownię, fitness, czy indywidualny trening.

indywidualny trener personalny

Czy trening indywidualny jest korzystniejszy?

Na pewno ma swoje wady, jak i zalety. Z całą pewnością trener personalny sprawi, że takie ćwiczenia będą znacznie efektywniejsze i szybciej będzie można spodziewać się pozytywnych rezultatów. Wynika to z tego, że indywidualny trener będzie mógł zająć się potrzebami jednej, konkretnej osoby. Nie trzeba będzie szukać tu kompromisów w nadziei, że każdy osiągnie jakiś swój cel. Co warto wiedzieć o treningach personalnych? Na pewno jest to duża odpowiedzialność dla trenera, który bierze na swoje barki konieczność niesienia swojemu podopiecznemu pomocy. Taki człowiek musi być zarówno mentorem, jak i psychologiem a to bywa na prawdę niezwykle problematyczne, ponieważ podopieczni bywają różni, ich zapał nierzadko pozostawia wiele do życzenia a zaniedbania, do których ćwiczący się dopuszczają często oskarżany jest trener personalny, który nie jest w stanie zmusić nikogo do wykonywania poleceń, trzymania się planu treningowego i ustalonej diety.

Czy to jest drogie?

Jeśli kogoś już zainteresuje trener personalny i efekty, jakie można dzięki niemu osiągnąć to kolejnym zadawanym pytaniem jest "ile to kosztuje?". Ceny są różne i wszystko zależne jest od specjalisty oraz lokalizacji w jakiej pracuje. Wiadomym jest, że w większych miastach koszt takiego treningu będzie znacznie wyższy niż w prowincjonalnym miasteczku, niemniej jednak trzeba pamiętać o tym, że trener poświęci swoją uwagę i czas tylko jednej, konkretnej osobie. Mimo idealnej sylwetki, dobrego stanu zdrowia i innych zalet trener również jest osobą, która musi się utrzymać a prowadzenie ćwiczeń to po prostu jej praca. Zupełnie zrozumiałym jest więc fakt, że chce otrzymać za nią zapłatę, która będzie adekwatna do wysiłku i zaangażowania, jaki od siebie daje.

Trening personalny – jakie korzyści płyną z wyboru tej formy aktywności fizycznej?

Treningami personalnymi powinien zainteresować się każdy, komu kompleksy lub warunki pracy i codziennego życia nie pozwalają na ćwiczenia grupowe, bądź na siłowni. Trener indywidualny z całą pewnością rozpocznie od motywacji, która będzie uzasadnieniem określonych celów. Aktywność fizyczna to dla każdego człowieka fundamentalna podstawa. Bierny tryb życia jeszcze nigdy, nikomu nie pozwolił się czuć dobrze i zdrowo. Właśnie dlatego konieczne jest zadbanie przede wszystkim o siebie i o swoje własne potrzeby, priorytety i wartości, do tego właśnie trener będzie chciał przekonać swoich podopiecznych.