Higiena jamy ustnej to bardzo istotny element dbania o własne zdrowie. Zadbane zęby, świeży oddech, czystość jest priorytetem zarówno przy nabieraniu odporności, jak również ważnym walorem estetycznym. Wizyty u specjalisty, szczotkowanie, nitkowanie i inne czynność dają możliwość pokonania niepożądanych zmian i zaburzeń, a także doprowadzenia jamy ustnej do stanu prawidłowego. W jaki sposób dbać o uzębienie? Czym szczotkować zęby? Jak prawidłowo myć żeby?

Higiena jamy ustnej - skuteczne sposoby

szczoteczki elektryczne

Higiena jamy ustnej często reguluje stan zdrowia człowieka, a także wpływa na reakcje organizmu. By móc skutecznie zadbać o uzębienie i ich higienę należy zastosować się do kilku prostych zasad, jak również używać sprawdzonych i polecanych produktów. W walce z zarazkami i innymi pasożytami zaleca się stosowanie: - nici dentystycznych, - szczoteczek z miękkim włosiem, - płukanek, - sprawdzonej pasty do zębów, - irygatora do zębów, itp. Skuteczna i zalecana higiena polega na odpowiednio częstym szczotkowaniu i czyszczeniu zębów, ustaleniu planu codziennego pielęgnacji jamy ustanej, jak również stosowaniu odpowiedniej diety i suplementacji.

Szczotkowanie zębów - czym i w jaki sposób czyścić zęby?

Szczotkowanie zębów, to proces, który powinien być wykonywany w określony, prawidłowy sposób. Przy skutecznym czyszczeniu jamy ustnej pomocne są szczoteczki elektryczne, które ułatwiają proces mycia. Tego rodzaju urządzenia posiadają specjalną ruchomą głowicę, dzięki której możliwe jest dostanie się włosia nawet w najmniejsze szczeliny. Szczoteczki elektryczne świetnie radzą sobie z usuwaniem płytki nazębnej, osadu i przebarwień, jak również pozbywają się resztek jedzenia ze szczelin między zębowych. Działanie pulsacyjnych ruchów głowicy, zapewnia także kojący masaż dziąseł oraz ich wzmocnienie.

Prawidłowe mycie zębów elektryczną szczoteczką

Mycie zębów powinno być wykonywane w pewien określony sposób Dzięki temu schematowi szczotkowanie stanie się skuteczne i efektowe, a szczoteczki elektroniczne pozostaną w dobrym stanie.  Proces ten można podzielić na kilka kroków. - zalecane naładowanie szczoteczki - utrzymanie szczoteczki w dobrym stanie - płukanie jej i czyszczenie, wymiana głowicy, - namoczenie włosia szczoteczki, - podział uzębienia na cztery strefy i dokładne szczotkowanie każdej z nich, - staranne mycie każdej części przez 30 sekund, uwzględniając umycie wewnętrznej, zewnętrzne i środkowej części zębów, - czyszczenie języka, - płukanie ust, - umycie i wyczyszczenie szczoteczki, - płukanie jamy ustnej specjalnym płynem do płukania ust.