Wybierając się na przejażdżkę na motorze powinniśmy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Pierwszą z nich jest z pewnością zdrowy rozsądek. Bez niego się nie obędzie. Kolejne zasady odnoszą się do zachowania bezpieczeństwa podczas jazdy. Aby dobrze przygotować się do jazdy na motorze powinniśmy zabezpieczyć swoje ciało, przy upadku przy dużej prędkości właściwy ubiór może uratować nasze zdrowie czy też życie. Warto o to zadbać w odpowiedni sposób, ponieważ skutki zaniedbań na tym polu mogą być dla nas widoczne przez całe życie.

Oprócz zdrowego rozsądku warto zabrać ze sobą kask

dainese kurtka Na początku powinniśmy zaopatrzyć się w skórzane buty, które będą sięgać za kostkę. Tego typu buty ochronią nas podczas upadku i zabezpieczą w odpowiedni sposób cały staw skokowy. Na rynku znajduję się wiele firmy oferujące tego typu buty, nie warto wybierać najtańszych modeli, które odstają jakością. Przy zakupie powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na materiał z którego wykonane takie buty oraz odpowiednio wysokiej jakości szycia. Bardzo źle będą tutaj sprawdzały się buty wykonane ze sztucznej skóry, w których nasza stopa będzie się pocić. Następnie musimy zadbać o odpowiednie spodnie. Tutaj mamy dwa warianty. Możemy zdecydować się na zwykłe spodnie materiałowe, które podszyte są po prostu grubszym materiałem, bądź zwrócić naszą uwagę w stronę spodni wykonanych ze skór. Ja osobiście polecam drugą opcję ze względu na wytrzymałość. Jeżeli chodzi o podkoszulkę czy też bluzę tutaj musimy kierować się naszym wyczuciem, tak aby nie dobrać rzeczy, które będą za grube bądź też za cienkie.

Jak zabezpieczyć się dodatkowo?

 Bardzo często zdarza się, że osoby jeżdżące na motorach mają problem wynikający z przewiania, dlatego powinniśmy się zabezpieczyć odpowiednią kurtką. Bardzo dobrym i sprawdzonym wyborem wśród motocyklistów jest Dianese kurtka tej firmy wyróżnia się na tle konkurencji wysoką wytrzymałością oraz bardzo dobrymi materiałami z których została wykonana. Jeżeli chcemy postawić na markę, która ma za sobą lata doświadczeń to wybór tej firmy będzie strzałem w dziesiątkę. Dianese kurtka, która zostanie kupiona przez nas raz będzie służyła nam przed długie lata. Ostatnim element o którym nie możemy zapomnieć jest kask. Tutaj też nie warto oszczędzać. Głowa przy upadku jest najbardziej narażona na uszkodzenia. Przy zakupie odpowiedniego kasku powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, aby był odpowiednio dopasowany do naszej głowy, tak aby łatwo nie spadł przy bardziej ekstremalnych sytuacjach.