Tenis to rodzaj sportu, który polega na przebijaniu rakietą tenisową piłki ponad lub obok siatki na pole przeciwnika. Może być rozgrywana pojedynczo (tzw. singel) lub w dwuosobowych zespołach zawodników jednej płci (debel) lub obu (mikst). Tak naprawdę w tenisa może grać każda osoba, która jest w stanie utrzymać w ręce rakietę tenisową. Gra, która jest tak ogólnie dostępna dla wszystkich, ponieważ może w nią grać osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim lub głusi, nadal nie straciła na swojej randze od końca XIX wieku. Tenis jest sportem olimpijskim. Jego reguły zostały spisane w latach 70tych XIX wieku, jednakże uległy sporym zmianom w latach późniejszych.

Najważniejszymi rozgrywkami tenisowymi w roku są cztery turnieje tworzące tzw. Wielki Szlem: Australian Open, Roland Garros, Wimbledon oraz US Open. Wśród zawodów reprezentacji międzynarodowych wyróżnia się: Puchar Davisa, Hopmana, rozgrywki Fed Cupu oraz Drużynowy Puchar Świata. Jednakże, aby kiedykolwiek móc chociaż pomarzyć o takich zawodach trzeba podjąć naukę gry w tenisa. Liczy się nie tylko zwinność, siła, jaką zawodnik sobie dzięki wielu treningom wypracuje, ale także odpowiedni sprzęt. Rakiet tenisowych nie dostaje się w prezencie. Należy ją dobrać pod kątem wysokiej jakości wykonania, dobrych opinii, dopasowania do przyszłego zawodnika oraz pod kątem wytrzymałości na dużą siłę uderzenia. Do dzisiaj znanymi markami produkującymi rakiety tenisowe i przodującymi na rynku są Babolat, Wilson, Head, Dunlop, Yonex, Prince. Firma która produkuje rakiety tenisowe Head to austriacki producent rakiet do tenisa ziemnego oraz sprzętu narciarskiego. Nie byle kto wybiera tego rodzaju sprzęt, ponieważ aż około trzydzieści procent zawodników z pierwszej setki rankingu ATP używa rakiet tej marki w tym tacy gracze jak Novak Djokovic, Andy Murray, Tommy Haas, Richard Gasquet, Gilles Simon czy Marija Szarapowa.

Rakieta tenisowa Head na pewno nie raz sprawdzi się w zawodowej grze lub po prostu podczas treningu. Jakość gry zależy również od sprzętu zawodnika, który musi być dla niego komfortem i współgrać z nim, a nie powodować dyskomfort i przeszkadzać. Gdy wydarzy się coś takiego, to z pewnością można się spodziewać niskich wyników w rozgrywkach nawet, gdy jest się dobrym zawodnikiem i dużo się nauczyło. Każda rakieta składa się z kilku podstawowych części: rączki, trzonka z gardłem (część między główką a rączką, wyróżniamy dwa typy gardła: otwarte i zamknięte), ramy, naciągu, mówiąc inaczej – strun. Zamknięty typ gardła posiada klasyczna rakieta drewniana, nowoczesna, grafitowa, ma gardło typu otwartego. Zdecydowanie rakieta tenisowa head może okazać się nie tylko firmą, ale także rodzajem wyważenia, ponieważ istnieją różne jego kategorie, czyli head light (HL) – na rączkę, even (E*) – neutralny, head Heavy(HH) – na główkę. Tak czy siak należy skonsultować się przy wyborze rakiety z odpowiednią osobą i wtedy można zacząć porządnie trenować, aby być może w przyszłości dogonić Radwańską.