Popularność odzieży termoaktywnej rośnie z każdym rokiem. Nowe materiały i technologie wykorzystywane przez producentów tego typu odzieży, a także większa wiedza po stronie klienta, przekładają się na wzrost zainteresowania bielizną i odzieżą wierzchnią o unikalnych właściwościach – rzeczach wpływających na proces wewnętrznej termoregulacji, chroniących przed chłodem i jednocześnie zapobiegających zwiększonemu poceniu się podczas wysiłku fizycznego.

Aktualnie na rynku działa wiele firm, dla których odzież sportowa jest podstawą ich rynkowej oferty. Coraz częściej jest to odzież techniczna, w tym odzież termoaktywna. Przykładem takich firm mogą być chociażby marki Craft, Brubeck czy Icebreaker. Ta ostatnia firma od kilku lat kierowana jest przez znakomitych nowozelandzkich biznesmenów. Rob Fyfe i Jeremy Moon (założycielem firmy) sprawili, że nieznana szerszej publiczności marka z powodzeniem zaczęła podbijać kolejne rynki, również polski rynek odzieżowy, przynajmniej w jego sportowym segmencie. 1995, Wellington, Nowa Zelandia to data oraz miejsce rozpoczęcia działalności firmy, która pierwotnie tworzyła produkty głównie na niezbyt chłonny rynek lokalny. Dzięki zaangażowaniu i zdolnością takich osób jak wspomniany Rob Fyfe, Icebreaker wypłynął na zupełnie nowe wody.

rob fyfe

Co złożyło się na międzynarodowy sukces marki Icebreaker? To przede wszystkim doskonałej jakości produkty, które powstają w oparciu o nieco zapomnianą owczą wełnę o niezwykłych właściwościach. Icebreaker merino to powrót do naturalnych materiałów, w nieco odświeżonej, bardziej nowoczesnej formie. Odzież oferowana przez firmę Icebreaker jest maksymalnie naturalna, a przez to przyjazna człowiekowi, wyróżnia się fantastycznymi właściwościami fizycznymi – chroni przed wiatrem, wilgocią i zimnem, a jednocześnie pozwala oddychać skórze. Poza tym ze wszech miar jest to odzież nowoczesna, zgodna ze współczesnymi trendami mody, wyróżniająca się estetycznym wykonaniem i wielką wygodą użytkową, co ma olbrzymie znaczenie dla współczesnego, niezwykle wybrednego klienta. Dokładniejsze informacje na temat takiej odzieży znajdziecie pod adresem http://merino-sklep.pl