Zima to ulubiona pora roku dla miłośników białego szaleństwa, czyli narciarstwa i snowboardingu. W każdą zimę zwolennicy tych sportów podróżują w góry, by cieszyć się śniegiem i świetną zabawą. Jednakże, należy pamiętać o niezbędnym sprzęcie. O czym warto pamiętać, zaopatrując się tuż przed górskimi przygodami?

PO PIERWSZE - WYGODA I BEZPIECZEŃSTWOgogle narciarskie

W przypadku gdy dopiero co rozpoczyna się nasza przygoda z narciarstwem, nie warto od razu kupować bardzo drogich nart czy snowboardu. W większości górskich miejscowości można wypożyczyć ten sprzęt za niedrogie pieniądze i dzięki temu przekonać się, jaki dokładnie rodzaj nart czy snowboardu nam odpowiada. Warto za to zainwestować w dobrej jakości ubranie, czyli ciepłą kurtkę, rękawice czy czapkę. Bardzo polecana jest również bielizna termiczna, najlepiej wykonana z wełny merynosa. W drugiej kolejności należy prawidłowo dobrać kask oraz gogle narciarskie.

GOGLE - NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ?

Gogle narciarskie to rodzaj okularów ochronnych przystosowanych specjalnie do warunków jazdy na nartach. Z założenia powinny one chronić oczy przed silnym, górskim wiatrem oraz ograniczać szkodliwe działanie promieniowania UV. Dlatego też dobre gogle powinny być dosyć mocno dopasowane do twarzy. Jako że każda osoba ma nieco inny profil twarzy, przed zakupem gogli narciarskich należy je przymierzyć. Zwłaszcza okularnicy powinni ostrożnie dobrać gogle, tak by zbyt mocno nie uciskały. Filtr UV powinien posiadać certyfikat autentyczności. Warto spytać się wykwalifikowanego pracownika sklepu o radę.