Nowoczesna odzież termoaktywna jest dzisiaj jedną z najchętniej wybieranych przez sportowców z różnych dziedzin. Szczególnie dobrze sprawdza się podczas jesiennych i zimowych treningów biegaczy, rowerzystów i triathlonistów, którzy ćwiczą na zewnątrz mimo mrozu, chłodu i niesprzyjającej pogody.

Podstawowe zalety odzieży termoaktywnej

Odzież termoaktywna - zalety getrów termicznych, bluz i spodniWybierana przez sportowców odzież termoaktywna charakteryzuje się bardzo dobrym współczynnikiem zachowywania ciepła dla skóry przy jednoczesnym braku dodatkowego obciążenia i nie wywoływaniu efektu pocenia się. Przykładowe koszulki czy getry termiczne (dostępne w sklepie https://www.3210sport.pl/45-getry-termiczne-damskie) doskonale dopasowują się do ciała, a ich parametry pozwalają na to, by nadmiar generowanego potu w czasie treningu wydostawał się na zewnątrz odzieży, zamiast przylegać do ciała, wzmagając jego pocenie się i prowadząc do przeziębień. Odzież typu termoaktywnego wyróżnia się również bardzo wysokimi funkcjami oddychania tkanin: w chłodne dni ubrania takie grzeją sportowca i jednocześnie nie prowadzą do zapocenia, a w cieplejsze dni sprawiają, że skóra nie dusi się pod odzieżą i oddycha. Dodatkowo bluzy czy getry termiczne stanowią elastyczne, wygodne okrycie ciała, które nie krępuje jego ruchów.

Koszulki, getry, bluzy - co wybrać?

W działach sklepów z odzieżą termoaktywną można znaleźć dzisiaj całą gamę produktów termoaktywnych o konkretnych zaletach. Wysoce elastyczne getry termiczne idealne do treningów biegowych, alpinizmu górskiego czy turystyki pieszej. Koszulki sportowe do ubrania się "na cebulkę", które chronią wrażliwą skórę i jednocześnie pozwalają jej w pełni oddychać. Bluzy termiczne - doskonale sprawdzające się zamiast kurtki na jesienne czy zimowe wyjścia. Wiele profesjonalnych sklepów z odzieżą termoaktywną posiada również na stanach szereg praktycznych akcesoriów dodatkowych opartych o tkaniny i parametrach zbliżonych do termoaktywnych. Mogą to być rękawiczki, opaski, czapki, apaszki i cała gama innych dodatków.

Spodnie termiczne występujące jako getry - dla mężczyzn i legginsy - dla kobiet dobrze sprawdzają się również podczas zjazdów narciarskich czy biegania na biegówkach. Ich specyficzna struktura i wykonanie pod znakiem dobrej marki i dużej świadomości potrzeb sportowców sprawia, że ma się wrażenie, jakby w ogóle nie dotykały ciała. Są lekkie, przyjemne, ale nie krępują ruchów, a tkanina takich spodni nie wywołuje uczuleń czy alergii. Dodatkowo tego typu getry i spodnie wykonywane są w technologii bezszwowej, co ma szczególnie duże znaczenie dla osób wrażliwych. Zapewniają świetną termoregulację ciała i dobrze się sprawdzają dla alergików.