Nie ulega wątpliwości, że człowiek jest istotą, która lubi przebywać w gronie ludzi. Najlepiej, gdy są to osoby, z którymi dobrze się dogadujemy i można wspólnie w coś pograć. Piłka do siatkówki, kawałek boiska i minimum dwoje ludzi wystarczą, by miło spędzić czas, wyluzować się i odprężyć po ciężkim dniu w pracy zawodowej.


Co było pierwsze: siatkówka na boisku, czy na piasku?


Dlaczego tak bardzo lubimy grać zespołowo?Od dawna grywaliśmy w piłkę na piaszczystej plaży. Służyła nam do tego zwykła dmuchana piłka, którą odbijaliśmy do siebie, stojąc po kole. Nasza prymitywna piłka do siatkówki była lekka i łatwo odfruwała pod wpływem podmuchu wiatru do wody.

Zawodowi siatkarze grali poważne mecze na hali sportowej, gdzie jest obrysowany kontur boiska do siatkówki. Treningi odbywały się często pod chmurką, przy rozciągniętym sznurku od drzewa do drzewa. Z czasem pojawiły się specjalne słupki, do których można było przywiązać specjalną siatkę. Wówczas gra piłką do siatkówki nabierała prawdziwego wymiaru rywalizacji.

Plażówka większą popularność zyskała w roku 1996, kiedy to ogłoszono siatkówkę plażową jako odrębną dyscyplinę olimpijską. Piłka do siatkówki marki Molten różni się wyglądem od piłki koszykowej, czy do nogi lub rugby. Jest lekka, z miękkim skórzanym obiciem. Zawsze miała zszywane paski ułożone w kształt paneli podłogowych. Z czasem jednak, gdy na rynek wchodziły kolejne firmy produkujące piłki do siatkówki, musiały wymyślać dla siebie własny niepowtarzalny wzór.


Jaka piłka do siatkówki?


Obecnie mamy na rynku bardzo dużo różnych piłek, a specjalna piłka do siatkówki Molten potrafi mieć ładny niepowtarzalny wzór. Bardzo ciekawy wzór mają piłki, które są szyte z kilkukolorowych paneli. Zachwycają one kolorystyką żywych barw. Trójkolorowa piłka do mini siatkówki, podczas podkręcenia miesza optycznie barwy, dając efekt mirażu jednego koloru.

Piłka do siatkówki ze skóry ekologicznej niczym nie odbiega standardem od skóry naturalnej, a nawet ją przewyższa, gdyż jest trwalsza. Panele na piłce są tak ułożone, że łatwiej jest ją chwytać, a kontrastowe kolory czynią ją bardziej widoczną. Są też piłki przeznaczone do treningów, Dodatkowy czwarty kolor nie pozwoli zmylić użytkownika.

Dla początkujących graczy odpowiednią piłką do siatkówki będzie piłka z gumy. Bardzo lekka i wodoodporna. Przyda się latem do gry w morzu lub innym kąpielisku, również na basenie. Do gry w siatkówkę na plaży wygodne są kolorowe piłki do siatkówki z namalowanym konkretnym motywem np. sercem na różowym tle dla dziewcząt lub meandryczne wzory żółto niebieskie dla chłopców.