Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to czas spotkań rodzinnych i towarzyskich, podczas którego z radością obdarowujemy się prezentami. Upominki najlepiej kupować w oparciu o przyzwyczajenia i zainteresowania obdarowanego, a także jego ulubioną dyscyplinę sportową.

Miłośnicy joggingu z pewnością docenią dobrą odzież do biegania jako prezent gwiazdkowy. Niższa temperatura za oknem wcale nie musi oznaczać rezygnacji z ulubionych treningów. Treningi w sezonie zimowym są bardzo zdrowe i pozytywnie wpływają na ogólna poprawę kondycji organizmu, oczyszczają, a oprócz tego chłodne powietrze ułatwia prawidłową wentylację płuc. Zima to również idealny czas dla alergików, którzy latem nie są w stanie uprawiać czynnie sportu ze względu na liczne alergeny unoszące się w powietrzu.

buty do biegania

Komfort biegania zimą zależy przede wszystkim od odzieży sportowej. Powinna być wygodna, ciepła i oddychająca. Odpowiednia kurtka do biegania to świetny pomysł na prezent świąteczny zarówno dla zaawansowanego, jak i początkującego biegacza. Do kompletu przydadzą się także spodnie do biegania, a także odpowiednia bielizna dla biegaczy, która zapewnia ciału optymalna temperaturę (około 37 stopni C). Dzięki bieliźnie skóra podczas treningu swobodnie oddaje wilgoć, a samo ubranie pozostaje suche. Prezent świąteczny możemy rozszerzyć także o wygodne bluzy do biegania, które przydadzą się nie tylko zimą, ale także wiosną, jesienią i latem podczas chłodniejszych poranków i wieczorów. Ciekawy asortyment można szczególnie łatwo znaleźć na http://www.runnersclub.pl gdzie okres świąteczny jest wyraźnie zauważalny dzięki odpowiedniej selekcji asortymentu.

Prawdziwych fanów gadżetów ucieszy także prezent w postaci pulsometra, zegarka sportowego, opaski na telefon, lub okularów przeciwsłonecznych, które są niezbędne w śnieżne dni. Warto również pomyśleć o dodatkowym prezencie, który zadba o bezpieczeństwo biegacza (zimowe dni często są szare i ciemne, a widoczność ograniczona). Mowa tu o specjalnych opaskach i pasach odblaskowych, dzięki którym sportowiec jest widoczny z daleka. Jeżeli ktoś jest fanem treningów po zmroku, lub odbywających się w trudnym terenie, z pewnością ucieszy się z prezentu świątecznego w postaci wygodnej latarki czołowej, która doskonale oświetla trasę.