odzież do bieganiaJeszcze do niedawna osoby, które uprawiały jogging, zmuszone były do zawieszenia treningów w momencie nastania chłodniejszej pory roku. Spadek temperatury i towarzyszące mu opady atmosferyczne potrafiły skutecznie zniechęcić do podejmowania tego typu aktywności. Dziś nowa odzież do biegania pozwala przeskoczyć tego typu przeszkodę. Współczesne ubrania dla biegaczy gwarantują im wysoki poziom komfortu cieplnego podczas treningów realizowanych o różnych porach roku, w czasie letnich upałów, wiosennych i jesiennych chłodów, a nawet w czasie śnieżnej zimy. Jeśli zastanawiasz się w czym biegać jesienią, do wyboru masz co najmniej dwie opcje.

Pierwsza opcja to wybór nowoczesnej odzieży funkcyjnej. Rzeczy stworzonych z myślą o szczególnych potrzebach biegaczy. Taka odzież produkowana jest zwykle z nowoczesnych, syntetycznych tkanin o określonych parametrach technicznych. Może być to zatem zarówno odzież maksymalnie przewiewna, jak i odzież, która zabezpieczy nas przed podmuchami chłodnego wiatru czy opadami deszczu. Jeśli potrzebna jest nam jesienna odzież do biegania, z pewnością zainteresują nas takie produkty jak lekkie kurtki biegowe, które chronią przed opadami deszczu, spodnie biegowe o długiej nogawce, które do pewnego stopnia zabezpieczą nas przed niższą temperaturą otoczenia, czapki, które zapobiegają szybkiemu wychłodzeniu organizmu, a także kominy czy rękawiczki, które zwiększą komfort treningu, gdy na zewnątrz zrobi się naprawdę nieprzyjemnie.

Druga opcja to odzież termoaktywna, czyli specjalny rodzaj odzieży dostosowującej się do zmieniającej się temperatury otoczenia. Jeśli jest zimno, taka odzież chroni nas przed chłodem. Jeśli jest ciepło i wilgotnie, zapewnia optymalną wentylację, chroniąc nasze ciało przed przegrzaniem. Odzież termoaktywna to doskonały wybór na jesień czy zimę, gdy na zewnątrz zaczyna robić się naprawdę chłodno. W takiej odzieży biegowej będzie nam wystarczająco ciepło i nie będziemy się w niej nadmiernie pocić nawet w czasie najbardziej intensywnego treningu biegowego.