Papierosy elektroniczne cieszą się rosnącą popularnością wśród dotychczasowych palaczy, którzy preferowali klasyczne papierosy. Od nich różnią się jednak zasadniczo – przede wszystkim są urządzeniami elektronicznymi.

E-papierosy niegdyś tworzone były wyłącznie w formie przypominającej normalne papierosy – dziś jednak coraz bardziej odchodzi się od takiego wyglądu na rzecz konstrukcji przypominającej raczej niewielki długopis. Nadal rzecz jasna znaleźć można ekstrawaganckie papierosy elektroniczne w kształcie cygara czy fajki – wszystkie jednak posiadają bardzo podobną budowę.

Wygodne zasilanie

Jednym z elementów budowy e-papierosów jest odpowiednia bateria, zazwyczaj litowo-jonowa. Wykorzystanie tego rodzaju baterii pozwala na długie palenie bez konieczności stosowania okresów przerwy ze względu na ładowanie. Najwygodniejsze i najnowsze papierosy elektroniczne mogą pracować wiele godzin bez ładowania zewnętrznego. Jednocześnie, ładowanie samo w sobie często odbywa się poprzez wygodną ładowarkę, która z jednej strony może być podłączona do prądu, a po odłączeniu końcówki – wykorzystuje jako źródło prądu port USB.

Stara szkoła czy nowinki?

e-papieros

Najstarszym stosowanym w e-papierosach rozwiązaniem jest połączenie atomizera oraz kartridża. Atomizer jest tą częścią, w której poprzez specjalny system grzałek płyn wlewany do papierosa elektronicznego jest podgrzewany do wysokich temperatur, co powoduje zmianę w dym. Następnie przez kartridż dym ten jest pobierany ustnikiem, co zwykle powoduje włączenie grzałki oraz zaświecenie się specjalnej lampki LED.

W nowszych modelach e-papierosy posiadają zamiast tej części zintegrowany clearomizer. Element ten łączy w sobie, jak sama nazwa mówi, kartridż oraz atomizer. Jednakże nie posiada on pełnego wypełnienia, a dodatkowo jest również przejrzysty. Dzięki temu w nowszych e-papierosach bez trudu podejrzeć można, ile płynu jeszcze zostało, a także, kiedy będzie trzeba go dolać. W takim przypadku jest on uzupełniany bezpośrednio w tym elemencie.

Dodatkowe części

Niektóre e-papierosy posiadają również specjalną diodę LED. Zazwyczaj pozwala ona zaznaczyć moment, w którym użytkownik się inhaluje – i często uruchamia to również proces grzewczy płynu. Co więcej, za odpowiednie działanie papierosa elektronicznego odpowiada specjalny mikroprocesor, który nadzoruje wszelkie występujące podczas inhalacji błędy. Zarówno nowsze, jak i starsze e-papierosy donsenior.pl dostać można w atrakcyjnych cenach, często w ramach ciekawych pakietów startowych.