Kobiety coraz częściej uprawiają sporty i regularnie ćwiczą. Z tego powodu każda trenująca przedstawicielka płci pięknej chce posiadać w swojej szafie wygodny strój sportowy. Ważną jego częścią są spodnie sportowe.

Spodnie sportowe damskie powinny być wykonane z materiałów, które dobrze odprowadzają pot i ciepło. Jest to bardzo ważne, gdyż chroni się w ten sposób skórę przed przegrzaniem i przepoceniem. Dzięki temu nawet po intensywnym treningu na nogach nie pojawiają się bolesne otarcia lub odparzenia.

Najwygodniejsze spodnie sportowe damskie są wykonane z luźnych, lekkich materiałów, które nie opinają ciała i nie krępują ruchów. Powinny być one wyposażone w ściągacze na wysokości kostek, które będą zabezpieczać strój przed przesuwaniem się podczas gwałtownych, szybkich ruchów. Wygodne spodnie na treningi mają również ściągacz w pasie, który umożliwia dostosowanie szerokości spodni do obwodu w talii. Przydaje się on zwłaszcza odchudzającym się paniom, gdyż dzięki niemu nie muszą one często wymieniać spodni na węższe.