buty do siatkówki męskieButy siatkarskie dla mężczyzn to obuwie, które to musi być wyjątkowo wytrzymałe, a przy tym wygodne. Zazwyczaj wykonane jest z wielu różnych materiałów, oraz przy wykorzystaniu najróżniejszych, sprawdzonych technologii mających niezwykły wpływ nie tylko na jakoś wykonanego buta, ale też pomagającego w podnoszeniu klasy zawodnika podczas gry. Wiadomym jest, że podczas meczu stopa sportowca jest poddawana wielu obciążeniom i aby te nie skutkowały niepotrzebnymi urazami warto używać dobrych butów. Markowe obuwie siatkarskie, a zatem i buty do siatkówki męskie muszą być produktem z najwyższej póki. Ma to duże znaczenie podczas rozgrywek, gdzie swoją rolę odgrywa też jak najlepszy komfort, jaki powinien towarzyszyć zawodnikowi..

Właściwości butów siatkarskich

Tu istotna jest amortyzacja. Siatkarz często skacze, więc jego styczność z podłożem po wykonanym skoku musi mieć wymaganą rezerwę. Siła odbicia, a zatem i jego wysokość również jest ważna, szczególnie istotne, by w tym przypadku obuwie nie ważyło zbyt wiele. Nie wszyscy zawodnicy spośród wyjściowej szóstki atakują, czy stawiają bloki. Przyjmujący ( libero) pomimo tego, że nie skacze, to zmuszony jest do wzmożonej pracy bezpośrednio na parkiecie, a wówczas wykonuje wiele „ewolucji” i dlatego też winien posiadać stabilne buty, dobrze się dopasowujące do stopy, które to się nie ślizgają, ale też nie mogą one nazbyt wyhamowywać, co może skutkować urazem. I takie właśnie są buty do siatkówki męskie.

Wszystko to wydaje się dość oczywiste i proste, gdy tymczasem producenci musieli poświęcić wiele godzin, by stworzyć najbardziej optymalne obuwie, do czego przyczyniło się wiele innowacyjnych rozwiązań. But taki powinien być stworzony z materiału syntetycznego z zewnątrz. Podeszwa to zazwyczaj guma odporna na ścieranie. Tu też wymagane jest to, aby podeszwa ta nie rysowała parkietu. Podczas meczu częste ruchy nóg i stóp są naturalne i nieodzowne, więc parkiet wykorzystywany jest maksymalnie. Warto też zdawać sobie sprawę, że buty męskie różnią się tu od tych damskich przede wszystkim ze względu na krój.

Fasony butów siatkarskich

Buty te przystosowane są do gry na hali i nie nadają się na używanie ich na zewnątrz. Najlepiej sprawują się na parkiecie. Większość modeli wyposażonych jest tu w siateczkę, która to odpowiedzialna jest za zwiększoną cyrkulację powietrza. W efekcie stopa jest na tyle wychłodzona, by nie pociła się nadmiernie. Oczywistym jest, że bieżnik nie jest tu „agresywny”. Wyróżnić można tu zarówno obuwie o fasonie za kostkę, jak i te niższe. Te pierwsze zapewniają ochronę kostki, drugie natomiast umożliwiają większą dynamikę stopy.