Czy warto skorzystać z usług trenera personalnego w czasach, kiedy siłownie wyrastają na każdym rogu, kiedy maszyny do ćwiczeń można kupić w sklepach sportowych i przez Internet? Wbrew pozorom, im bardziej dostępne są takie usługi, im łatwiej i taniej można ćwiczyć, tym więcej osób woli dopłacić, by zajął się nimi trener personalny.

trener personalny poznań10

W czym pomoże trener? Nie należy mylić trenera personalnego z osobą, która udziela wskazówek podczas ćwiczeń na siłowni. Trener personalny udziela prywatnych lekcji czy też ćwiczeń, specjalizuje się w wielu metodach treningowych, posiada wiedzę z anatomii, fizjoterapii, czy biomechaniki. Zna specyfikę ludzkiego wysiłku, doskonale orientuje się w dietetyce. Korzystając z jego usług nie płaci się tylko za opracowanie starannie dobranych ćwiczeń, czy nadzór nad ich wykonywaniem. W cenę wliczona jest przede wszystkim szeroka wiedza takiego specjalisty, która pozwala na indywidualne podejście do każdego klienta, z uwzględnieniem jego budowy ciała, przebytych lub obecnych kontuzji, preferencji i obranego celu. Dobry, wyszkolony trener personalny pomaga zadbać nie tylko o formę i wygląd swojego klienta, ale przede wszystkim o jego zdrowie i bezpieczeństwo. Usługi takie zdobywają obecnie coraz większą liczbę odbiorców w miastach takich jak Poznań, Wrocław, Warszawa czy Kraków. Wszystko jednak wskazuje na to, że i w nieco mniejszych miejscowościach będzie można z nich skorzystać. Szczególnie, że trenerzy mają w zwyczaju dojeżdżać do swoich klientów.

Decydując się na skorzystanie z usług takiego trenera zyskuje się wiele. Przede wszystkim pełną uwagę poświęconą tylko własnej osobie, idealnie dobrany zestaw ćwiczeń, możliwość ćwiczenia w zaciszu własnego domu, w komfortowej atmosferze, bez konieczności dojazdów do klubów fitness. To i wiele innych korzyści oferuje trener personalny w cenie niewiele wyższej, niż cena dobrego karnetu na siłowni. Warto się przekonać samodzielnie, która z tych opcji przyniesie lepsze rezultaty i dzięki której szybciej osiągniemy swoje cele.