Jakie produkty powinniśmy brać pod uwagę kiedy chcemy zacząć swoją zabawę z dartem? Pierwszym krokiem jest oczywiście wybranie dla siebie odpowiedniej tarczy. Tarcza do darta powinna być dopasowana do naszych potrzeb. Pierwsze pytanie to jak często tarcza do darta będzie przez nasz używana.

tarcza do dartaJeżeli ma ona służyć jedynie do weekendowej zabawy ze znajomymi wówczas można bez wahania zakupić dowolną elektroniczną tarczę jaka znajduje się na rynku(sprawdź sklep http://www.bilard.pl/). Jednak im tańszą tarczę kupimy tym większą mamy szanse, że szybko nam się ona popsuje. Jeżeli zatem chcemy grać nieco więcej powinniśmy zdecydować się na nieco droższe opcje.

Dla tych, którzy chcą grać więcej i na przykład mieszkają w bloku najlepszym rozwiązaniem będą na pewno tablice sizalowe. Tarcza sizalowa użytkowana przez godzinę dziennie i regularnie przekręcana powinna wystarczyć nam na dwa lata. Jeżeli zakupimy droższe tablice sizalowe – powyżej 200 złotych – wówczas mamy gwarancję dobrej jakości i takiej trwałości. Codzienne treningi z tarczą elektroniczną będą dla nas zdecydowanie zbyt męczące.

Treningi z udziałem elektronicznej tarczy są bowiem głośne. Jeżeli zależy nam na tarczy elektronicznej do treningów musimy wydać znacznie więcej, bowiem dobra kosztować nas będzie ponad 600 złotych. Zatem sizalowa tarcza do darta dobrej jakości kosztuje nas tyle co tanie elektroniczne, a ich trwałość jest znacznie większa. Kolejny krok do wybranie odpowiednich lotek. Inne sprawdzą się przy tablicach sizalowych, a inne przy tablicach elektronicznych.