Choć wydawało by się, że w chodzeniu nie ma nic, co mogłoby sprawiać trudność, dla wielu osób stawianie kroków ku samodzielności przypomina naukę z wieku niemowlęcego. Zatracenie czucia w nogach, niemożność samodzielnego poruszania się spowodowana jakimikolwiek czynnikami prowadzi do „zapomnienia” przez mięśnie w jaki sposób się funkcjonuje. Sprzęt rehabilitacyjny pomagający wrócić do zdrowia kończynom dolnym niestety nie jest tak prosty i funkcjonalny jak Thera Band.

Ogrom pracy, jaką trzeba włożyć w odbudowywanie podstawowych umiejętności, jakie posiada człowiek czasami zdaje się przerastać możliwości, jednakże poddawanie się nie prowadzi do rozwiązania. Laska inwalidzka, dla wielu syndrom ostateczności jest niezwykle pomocna, jako że pozwala na choćby częściowe zachowanie funkcjonalności chorej kończyny, nawet wtedy, kiedy jej aktywność jest znikoma. Thera Band, czyli kuleczka do ćwiczenia mięśni rąk pozwoli im przygotować się do wysiłku związanego z chodzeniem o lasce.

Dostępny i opatentowany sprzęt rehabilitacyjny sprzedawany w Polsce otwiera drzwi dla wielu chorych, których stracili już nadzieję. Nawet tak małe, acz kolorowe i ciekawe wykonane akcesoria jak Thera Band mogą mieć wpływ na samopoczucie chorego.