Zakup biustonosza dla pań z dużym biustem, nieraz okazuje się być bardzo dużym problemem. Producenci bielizny bowiem, nadal oferują znacznie większy wybór modeli i fasonów w nieco mniejszych rozmiarach. Eksperci jednak zwracają szczególną uwagę, aby każda pani z dużym biustem inwestowała w wysokiej jakości biustonosz, dobrany idealnie do swojego rozmiaru.

W przypadku dużych piersi bowiem, nieprawidłowo dobrany biustonosz znacznie zniekształca biust i sprawia, że wygląda on bardzo mało atrakcyjnie. Kupując biustonosze na duży biust, należy zwracać przede wszystkim uwagę na prawidłowy rozmiar miseczki. Dobrze jest także wybierać modele z utwardzanymi miseczkami, które nieco podtrzymują biust, a jednocześnie zapobiegają jego utracie sprężystości.

Wybierając duże modele biustonoszy, pamiętajmy również o odpowiednio grubych szelkach, które mają możliwość regulacji. Kobiety z większymi piersiami mają bowiem nieraz problem, z dostosowaniem długości ramiączek do swoich potrzeb. Nie ulega żadnej wątpliwości, że wybór biustonoszy dla pań z dużym biustem jest znacznie mniejszy, aniżeli dla tych z małymi piersiami. Warto jednak, wybierać modele najbardziej znanych producentów.

Nie kierujmy się wyłącznie ceną, ale przede wszystkim wysoką jakością materiałów. Dobrze dobrany biustonosz, nadaje każdej kobiecie atrakcyjnego wyglądu piersi. W przypadku kłopotów z określeniem swojego rozmiaru, warto skorzystać z usług profesjonalnych brafitterek, które pomogą nam kupić biustonosz idealny na nasz biust.